E - 100 labi padomi PAR VESELĪBU
* Intervija ar Latvijas Ārstu biedrības prezidenti Ilzi Aizsilnieci. Daktere pandēmijas laikā paudusi viedokli, kas ne vienmēr saskanējis ar ministrijas vadlīnijām un arī citu kolēģu domām. Sarunā viņa pamato savu nostāju.
* Kāpēc nomoka aizcietējumi? Profesors Anatolijs Danilāns kliedē mītus par vēdera izejas traucējumiem un ar “draiskulīgiem piemēriem”, kā viņš pats raksta, pārliecina, ka gremošanas traucējumu cēloņi nereti jāmeklē nervu sistēmas stāvoklī.
* Plastikas ķirurga Jāņa Zaržecka atziņas. Jahtkluba strādnieks un ķirurgs, kas veic sarežģītas operācijas, – tāds ir plastikas ķirurga Jāņa Zaržecka darbības diapazons. Uz jautājumiem, kādu operāciju viņš ieteiktu veikt, dakteris gan parasti iesakot turēties tālāk no ķirurgiem.
* Žagaru tējas. Ziemā ir ierasts dzert liepziedu tēju vai aveņu ogu un lapu tēju, vai ēst smiltsērkšķu ogas, kurās ir daudz C vitamīna. Aveņu kāti vai smiltsērkšķu zari parasti netiek vākti un lietoti. Izrādās, to ir vērts darīt, jo tajos un pat ķiršu kātiņos, ir daudz vērtīgu vielu.
* Ko un kā sildīt? Ja gadās saslimt, vai sildīt visu pēc kārtas? Homeopāte Agrita Kalsnava atgādina pamatprincipus.
* Ķiploku un kadiķogu kūres. Farmācijas doktore Vija Eniņa dalās ar padomiem, kādos gadījumos var palīdzēt ķiploki un kadiķogas, kas, izrādās, nemaz nav parastas ogas, bet čiekurogas.