E - 100 labi padomi PAR VESELĪBU
* Saruna ar pusaudžu psihoterapeitu Nilu Konstantinovu. “Īstā problēma ir tā, ka šobrīd mēs visu ļoti psiholoģizējam,” saka Nils Konstantinovs. “Tikko bērnam ir kaut kādas problēmas – pie psihologa! Bet kāpēc?”
* Par ko liecina reiboņi. Neirologs Ainārs Stepens atzīst, ka reibonis – tā ir sarežīta tēma, un nepatīkamo sajūtu var radīt traucējumi jebkurā no līdzsvara aparāta daļām. Ārsts skaidro, kad steidzami jāvēršas pēc palīdzības.
* Kā izvairīties no dzemdes kakla vēža. Šis ir audzējs, ar kuru varētu neviens nesaslimt, ja laikus parūpētos par profilaksi – vakcināciju un skrīningu, saka ginekoloģe Lāsma Līdaka.
* Kas patīk un kas nepatīk aknām. “Aknas var nesāpēt ļoti ilgi. Bet cilvēkam raksturīgi nedomāt par to, kas nesāp,” saka infektoloģe, hepatoloģe Sniedze Lavaicuma. Ārste aicina ievērot veselīgu dzīvesveidu un vismaz reizi trijos gados veikt ultrasonogrāfiju vēdera dobuma orgāniem.
* Mums vajag īso ķēžu taukskābes! Gastroenterologs Anatolijs Danilāns atklāj, kāpēc tik svarīgi apgādāt organismu ar etiķskābi, propionskābi un sviestskābi.
* Mīti un patiesība par olām.“Olas ir pilnvērtīgs olbaltumvielu avots, jo satur visas neaizstājamās aminoskābes, kā arī rada sāta sajūtu,” saka uztura speciāliste Eva Kataja, un, jā, “olas ir holesterīna avots,” piekrīt Dr. Guna Havensone, taču abas speciālistes ir vienisprātis, ka no olām nav jābaidās.