E - 100 labi padomi PAR VESELĪBU
* Intervija ar psihoterapeiti Ainu Poišu. Vai cilvēks, kas ir attiecībās, ir laimīgāks par to, kas nav? Vai attiecībās ir jābūt strīdiem? Vai dzīve vispār var būt sakārtota? Psihoterapeite AINA POIŠA – atklāti par mūsu un (arī savu) sasāpējušo dzīves jautājumu risināšanu.
* Uz C hepatītu ir jāpārbaudās! C hepatīts agrīnā stāvoklī ir pilnībā izārstējams, taču tas var neradīt nekādas sajūtas, un cilvēks to var nejust, līdz aknas skārusi ciroze smagā fiormā, tāpēc ir svarīgi laikus pārbaudīties un atklāt slimību, saka hepatoloģe IEVA TOLMANE.
* Cik bieži jāēd, lai mēs būtu veseli? Ierasti tās ir trīs ēdienreizes dienā: brokastis, pusdienas un vakariņas, taču izpētīti arī citi varianti, piemēram, ja ēd ik pēc trim stundām, nepārsniedzot noteiktu kaloriju daudzumu, vai ēd noteiktā dienas posmā un citos laikos – ne. Kā ir visveselīgāk?
* Kā atgūt prieku par dzīvi? Kad sākās kovida pandēmija, komunikāciju trenerei IEVAI VAINEI būtiski samazinājās darba apjoms, viņa jutās nedroša par nākotni un kādā brīdī, pēc pašas teiktā, truli skatījās seriālus. Taču viņa atrada ceļu, kā neieslīgt depresijā, atgūt dzīvesprieku un justies labi.
* Kad raizes par veselību nav veselīgas. Medicīniski tos tagad sauc par slimības trauksmes traucējumiem vai trauksmi par veselību, bet tas nemaina lietas būtību – cilvēki, kam ir hipohondrija, satraucas, ka viņu veselību apdraud nopietnas problēmas. Kā atšķirt slimīgas raizes no veselīgām rūpēm par veselību?
* 9 iemesli, kāpēc jāēd ogas. “Uzlūkojiet šo soli arī kā ieguldījumu nākotnē – ēdu ogas tagad, lai vēlāk nav jāārstē veselības likstas, ko varēju novērst,” saka uztura speciāliste EVA KATAJA un uzskaita, ko spēj ietekmēt regulāra ogu ēšana.